Camping Moulin de Campech ligt in het prachtige, heuvelachtige landschap van Lot-et-Garonne, niet ver van de steden Casteljaloux, Tonneins en (wat verderop) Agen. Je hebt er weidse uitzichten en volop mooie, oude dorpjes om te bezoeken. De camping is ruim opgezet en op deze levendige camping zullen kinderen zich zeker op hun gemak voelen. Met nog geen vijftig staanplaatsen is Moulin de Campech een echte camping. Hier vind je geen huuraccommodaties. De rust die er heerst wordt erg gewaardeerd. Zo word je bijna in slaap gesust door de rivier de Ourbise. Deze stroom rustig over het campingterrein en komt uit bij het meertje en de oude watermolen, naamgever van de camping.
Neem de A10 tot Bordeaux en vervolgens de A62 richting Toulouse. Na ongeveer honderd kilometer verlaat je de snelweg bij afslag 6. Volg daarna de D8 tot Mont-de-Marsan. Na drie kilometer sla je rechtsaf de D11 op naar Casteljaloux. Na ongeveer tien kilometer zie je de camping liggen. De ingang ligt aan je rechterhand.
Watermolen
Na het oprijden van de oprit zie je direct het meer dat voor de camping ligt en de oude watermolen. Hierin zijn het restaurant, de bar en de receptie te vinden. Je wordt daar hartelijk ontvangen door de Engelse eigenaren of door hun personeel. Als je eenmaal op je plekje bent gekomen, zie je dat de plaatsen over ruim voldoende schaduw beschikken en veel privacy bieden. Ze zijn ruim en liggen verspreid over het campingterrein. De plaatsen zijn gedeeltelijk afgebakend met struiken. De kampeerder is hier echt koning! Gasten kunnen gebruikmaken van het verwarmde zwembad.
Wie zijn je buren?
De camping wordt vooral bezocht door gezinnen met kinderen, maar ook wel door oudere paren zonder kinderen. Dit zijn voornamelijk Engelsen, waarschijnlijk vanwege de Engelse eigenaren, maar ook behoorlijk wat Nederlanders en Duitsers.
Diervriendelijk vissen
In het meer bij de watermolen kun je op forel vissen. Er gelden strikte regels betreffende het vistuig (met name de haakjes). Het is namelijk de bedoeling dat de vissen na de vangst weer levend en onbeschadigd worden teruggezet. Mocht je niettemin een van de vissen willen houden om op te eten, dan dien je bij de receptie acht euro de kilo af te rekenen.
Bar en restaurant
Camping Moulin de Campech beschikt over een restaurant met snackbar. Het afhalen van maaltijden is mogelijk. Ook is er een gezellige bar, waar je terechtkunt voor een kopje koffie of een hapje en een drankje. Ook kun je er brood en enkele andere levensmiddelen kopen. Het assortiment is echter beperkt. Het restaurant heeft een ruime menukaart, met veel vis en gevogelte en heerlijke desserts.
Rijke geschiedenis
Camping Moulin de Campech is ideaal gelegen om de regio Aquitaine, en in het bijzonder het departement Lot-et-Garonne, te verkennen. De omgeving wordt gedomineerd door de ‘bastides’, de versterkte dorpen en steden gebouwd door zowel de Engelsen als de Fransen. De ‘basitdes’ dateren uit de twaalfde eeuw.