Aan de rand van het stadje Figeac, naast de rivier de Célé, ligt camping du Domaine du Surgié. Deze camping in Lot is onderdeel van een recreatiegebied met openluchtzwembad en restaurant. Je kampeert op ruime toerplaatsen vlak bij het water of in een van de stenen gîtes op de heuvelhelling. Voor een dagje waterpret is het grote zwembad de juiste bestemming. Voor een cultureel uitstapje is het middeleeuwse Figeac een goede optie.
Je vindt de camping aan de oostelijke rand van Figeac, een stadje in het departement Lot. Figeac is gebouwd aan de rivier de Célé, die ook langs de camping stroomt. Volg je vanuit het centrum van Figeac de borden naar ‘Base de Loisirs du Surgié’, dan kom je uit bij een restaurant en een groot openluchtbad. Achter dit zwembad ligt de camping. Let wel op: het weggetje richting zwembad en camping is vrij smal. Bij tegenliggers kunnen er wat lastige manoeuvres aan te pas komen. Kom je dichter bij de camping, dan wordt de weg breder.
Kamperen aan de rivier
In eerste instantie kan de camping wat sfeerloos aanvoelen. De ingang heeft een vrij klinische uitstraling, met de grote parkeerplaats en het simpele receptiegebouw. Maar schijn bedriegt, want het kampeerterrein is een stuk groener. Ruim honderd toerplaatsen met een grasondergrond liggen in de schaduw van bomen en vlak bij de rivier (die niet toegankelijk is vanaf de camping). Sommige van deze grote plaatsen worden afgebakend door hoge hagen. Op een hoger gelegen gedeelte, tegen de helling van een heuvel, liggen de gîtes. Deze stenen gebouwtjes bieden een mooi uitzicht op de rivier en het zwembad. Daarnaast kun je kiezen uit mobilhomes en lodgetenten.
Openluchtzwembad met glijbaan
Op de camping kom je veel Franse kampeerders tegen. In het laagseizoen is het er vrij rustig; dan bestaat het kampeerpubliek vooral uit stadsbezoekers. In het hoogseizoen zie je er veel gezinnen met kinderen. Die vinden in het grote openluchtzwembad net buiten de camping een attractie waar ze dagelijks plezier aan kunnen beleven. Met zijn grote waterglijbaan, duikplank en ruime baden is hier voor iedere waterliefhebber wel iets te doen. Bovendien vind je tussen zwembad en rivier mooie, grote ligweides, waar je de schaduw van de hoge bomen kunt opzoeken of lekker in de zon kunt liggen. Let wel: het zwembad is ook toegankelijk voor dagjesmensen. Hoewel het zwembad best groot is, kan het er dus soms druk zijn.
Restaurant aan de rivier
Naast het zwembad, iets verder van het kampeerterrein af, ligt het restaurant. Ook dit is niet exclusief voor campinggasten; dagjesmensen en inwoners van de stad komen hier ook geregeld een hapje eten. Je kunt er prima eten, maar je komt er zeker ook voor het mooie uitzicht op de rivier. Op het terras, met aangrenzend grote ligweides, kun je fijn zitten.
Sanitair
Op de camping liggen maar liefst drie toiletgebouwen. Deze bieden genoeg sanitaire voorzieningen voor alle campinggasten. Hoewel de voorzieningen vrij modern zijn, worden ze niet altijd even goed onderhouden.
Pittoresk Figeac
Voor een uitstapje tijdens je kampeervakantie op camping du Domaine du Surgié hoef je niet ver te gaan. Figeac is namelijk een mooie stad met veel bezienswaardigheden. Binnen tien minuutjes met auto of fiets sta je in het centrum, dat de tand des tijds goed heeft doorstaan. Door zijn centrale ligging, aan de rivier en op verschillende pelgrimsroutes, kon Figeac tijdens de Middeleeuwen uitgroeien tot belangrijke koopmansstad. De huizen van de rijke kooplieden zijn nog in goede staat en geven Figeac zijn eigen karakter. Bovendien zijn er in het centrum gezellige pleintjes te vinden, waar je op een terrasje met een koud drankje eens goed tot rust kunt komen.