Zoals de naam van de camping al verraadt, ligt camping Les Chalets sur la Dordogne aan de oever van de Dordogne, in het noorden van het groene departement de Lot. Op deze kleine camping met zwembad kampeer je midden in de vrije natuur, op staanplaatsen aan de rivier en tussen de bomen of in een van de verschillende huuraccommodaties. Bevaar de Dordogne per kano of ontdek de mooie omgeving, met de stad Rocamadour en de grot van Padirac als belangrijkste bezienswaardigheden.
De eigenaren, meneer en mevrouw Guerin, heten je graag welkom op hun camping in de vallei van de Dordogne. Je bent hier een kleine vier kilometer ten westen van het centrum van Bretenoux. Je kunt de camping vanuit westelijke (over de A20) en oostelijke (over de A89) richting bereiken. Beide routes komen uit in het plaatsje Puybrun, waar je op de rotonde de afslag naar Bretenoux moet nemen. Een brug brengt je vervolgens veilig naar de overkant van de Dordogne, waarna je direct rechts afslaat. Hier rijd je, aan de bosrand, de parkeerplaats van de camping op.
Kleine camping, ruime keuze
Camping Les Chalets sur la Dordogne is een kleinschalige camping. Naast zo’n zestig ruime staanplaatsen (inclusief kampeerplaatsen speciaal voor camperaars) omhelst het campingterrein tien vaste jaarplaatsen en veertien huuraccommodaties. Ondanks het kleine aantal accommodaties is de keuze groot. Zo kun je kiezen uit verschillende stacaravans, een bungalowtent en een chalet. Alle kampeerplekken liggen in de vrije natuur en worden van elkaar gescheiden door hagen of worden afgebakend door bomen.
Gevarieerd publiek
Op de camping kom je een gevarieerd kampeerpubliek tegen. Gezinnen met kinderen, visliefhebbers, rustzoekers, allemaal weten ze de camping te vinden. Voor iedereen heeft de camping wel een geschikt plekje. Zo kunnen kinderen zich uren vermaken in het mooie zwembad met glijbaan, dat in de warme zon bij de ingang ligt. En racen op de quadbaan, voor de iets oudere kinderen, is een spannende ervaring.
De Dordogne
Ook de rivier de Dordogne heet iedere kampeerder welkom. Vissers kunnen er naar hartenlust hun hengel uitgooien. Je kunt goed staan in het ondiepe gedeelte. Bovendien zit de rivier boordevol forel. In het hoogseizoen komt er wekelijks een instructeur op bezoek om campinggasten uitleg te geven over verschillende vistechnieken en vissoorten. Natuurlijk kun je in de rivier ook zwemmen of varen. Vanuit de camping kun je met de kano de Dordogne op om de mooie omgeving vanaf het water te verkennen.
Terras aan het zwembad
Voor een hapje eten kun je in het restaurantje terecht, gelegen bij de ingang van de camping. Het terrasje kijkt uit op het zwembad. Voor de boodschappen kun je terecht in Bretenoux, zo’n vijf minuutjes rijden van de camping.
Onder de grond en boven op de rots
De omgeving is niet alleen een prachtig natuurgebied, er is ook nog eens heel veel te doen. Zo ligt de Gouffre de Padirac, een grottencomplex, op nog geen twintig kilometer van de camping. Door een enorm gat in de grond daal je via trappen (of met de lift) af naar de grotten. Hier kun je de mooie druipsteengrotten over het heldere water van een ondergrondse rivier bezichtigen. Rijd je nog eens tien kilometer verder, dan kom je uit in Rocamadour. Deze stad, die door zijn ligging midden op een rots een schilderachtig aanzien heeft, is na Lourdes het meestbezochte Franse bedevaartsoord.