Rustig en met respect voor de natuur kamperen in een van de meest geliefde streken van Frankrijk, dat kan op deze kleinschalige, ecologische camping. Het beleef je een oase van rust op een weidse open plek tussen de bossen. Eenvoud, natuur en vriendelijkheid staan centraal. Dankzij het lekkere zwembad en fijne activiteiten zoals yoga en pilates kom je bij Camping La Clairière helemaal tot jezelf. De gezamenlijke diners zorgen voor mooie ontmoetingen met de andere campinggasten.
De camping ligt op ongeveer 1000 kilometer van Utrecht en ongeveer 50 kilometer ten zuiden van Brive-la-Gaillarde in de regio de Lot, niet ver van rivier de Dordogne. Het laatste stukje van de route brengt je door een bos. Helemaal aan het eind ga je een klein weggetje op en daar ligt de camping op een mooie open plek met grasland en wilde orchideeën. Je krijgt hier meteen een heerlijk gevoel van rust en ruimte.
Speels en groen terrein
Met slechts 34 kampeerplaatsen en 14 verhuuraccommodaties is de camping knus en kleinschalig. Het terrein is speels ontworpen met allemaal ronde vormen. De kampeerplaatsen liggen in de zon of in de schaduw van bomen en zijn afgebakend met natuurlijke beplanting. De huurchalets, caravans, tenten en trekkershutten liggen verspreid in het bos. Vanaf de toegangsweg heb je geen zicht op de kampeerplaatsen. Je zit hier dus heerlijk vrij. Het terrein wordt ecologisch beheerd en is autovrij, dus ook de kleintjes kunnen veilig rondrennen en fietsen. Het sanitair ziet er schoon en keurig uit.
Elkaar ontmoeten in de natuur
De sfeer op La Clairière is vriendelijk en gastvrij. Respect voor elkaar en voor de natuur is hier vanzelfsprekend. Zo wordt de stroom groen opgewekt, gebeurt het schoonmaken met milieuvriendelijke producten en is het beddengoed van biologisch katoen. De liefde voor de natuur wordt gedeeld door de gasten die hier komen. De mensen die de camping bezoeken komen voor de rust, maar ook voor het contact met de andere gasten tijdens de leuke activiteiten of maaltijden waarbij je aan kan schuiven. Er is geen wifi op de kampeerplaatsen. De filosofie van de camping is dat dit juist uitnodigt tot elkaar ontmoeten en gezellig samen spelletjes doen.
Zwembad en yogales
Zin in wat verkoeling op een zomerse dag? Spring dan in het leuke zwembad om daarna lekker te relaxen in een ligstoeltje. De kleintjes kunnen lekker afkoelen in het peuterbadje. Jonge kinderen vermaken zich prima bij schommel, glijbaan en tafeltennistafel. En natuurlijk ontbreekt ook hier de jeu-de-boulesbaan niet. Een bezoekje aan de ezeltjes in de dierenweide is natuurlijk ook gezellig. Er is geen animatieprogramma maar wel volop mogelijkheid om elkaar te ontmoeten en leuke dingen te doen. Zo kun je buitenspelletjes en bordspelletjes lenen bij de receptie, deelnemen aan yoga- of pilatesworkshop of zelfs een massage boeken.
Gezellige zomeravonden
De beheerders organiseren leuke activiteiten in de natuur en in de zomer geniet je samen met de ander gasten van gezamenlijke barbecue-avonden en optredens van artiesten uit de buurt. In juli en augustus kun ook smullen van pizza’s, een wisselend dagmenu en verse broodjes. Het campingwinkeltje met verse lokale producten is in die periode ook geopend.
Het mooiste van de Lot en Dordogne
De camping ligt perfect voor uitstapjes in de regio’s de Lot en de Dordogne. Je zit hier op minder dan tien kilometer van de rivier de Dordogne. De strandjes aan de Dordogne zijn een leuke plek voor een picknick of middagje zwemmen. De historische steden Sarlat en Rocamadour liggen beide op zo’n drie kwartier rijden. Of bezoek het middeleeuwse kasteel van Milandes met de mooie kasteeltuinen. Liefhebbers van streekproducten kunnen hun hart ophalen op allerlei marktjes in de dorpen.