Aan de oever van de rivier de Dordogne, bij het plaatsje Meyronne, ligt camping La Plage. De jonge, enthousiaste eigenaars van deze kleine familiecamping doen er alles aan om hun gasten een fijne vakantie te bezorgen. Je kampeert hier op het gras, op een ruime staanplaats onder de notenbomen. De mooiste kampeerplekjes liggen direct aan het water. De camping heeft een eigen kiezelstrand langs de rivier, waar je met de kano of kajak mooie tochten kunt maken.
Als je vanaf Orléans de A71 naar het zuiden neemt, kun je bij Vierzon de A20 op richting Limoges. Neem afslag 55 Sarlat en kies op de rotonde de eerste afslag naar de D803, onder de boogbrug door. Sla rechtsaf naar de D15 richting Meyronne. Na de brug over de Dordogne ligt de camping aan je rechterhand. Bij de receptie word je hartelijk ontvangen door een van de gastvrije eigenaars: Lucy en Fabian. Tegenover de receptie zie je het zwembad liggen. Het pad loopt verder af naar de rivier.
Onder de notenbomen
De camping is mooi aangelegd en wordt goed onderhouden. Door de vele notenbomen is het kampeerterrein heerlijk schaduwrijk. De staanplaatsen liggen op het gras, onder de bomen. Ze zijn gemarkeerd, maar niet afgebakend met begroeiing. Je kunt een plekje kiezen direct aan de rivier. Daar sta je schitterend, maar zit je wel dicht op de bedrijvigheid aan het strandje. La Plage is een relatief kleine camping, met zestig toerplaatsen, twaalf bungalow- en lodgetenten en vier caravans. De huuraccommodaties staan bij elkaar aan de rand van de camping.
Gezinsvakantie aan de rivier
In het hoogseizoen zie je op camping La Plage vooral veel families. Het is dan ook een zeer geschikte camping voor een kampeervakantie met het hele gezin. De rivier is een eindeloze bron van vermaak voor zowel kinderen als volwassenen. Het zwembad met peuterbadje is, zeker voor jongere kinderen, een fijn alternatief voor de snelstromende rivier. In het laagseizoen komen op deze camping veel senioren; gepensioneerde stellen die er met de fiets opuit trekken.
Zwembad in de zon
Er is een eenvoudig, verwarmd buitenzwembad op de camping. Dit ligt in de volle zon en heeft rondom een mooi zonnedek met ligstoelen en parasols. Het zwembad heeft een apart, ondiep gedeelte voor de kleintjes. In dit peuterbadje kunnen ook de jongste kinderen veilig poedelen. Het kiezelstrandje is, met het snelstromende water en de vertrekkende en aankomende kano’s en kajaks, misschien nog wat te spannend voor jonge kinderen.
Bootje varen
Op camping La Plage kun je kano’s en kajaks huren. Ze liggen voor je klaar bij het kiezelstrandje; je kunt er zo mee de rivier op. Vanaf de camping kun je mooie tochten maken en de rivier de Dordogne ontdekken. Op de oevers staan prachtige kastelen. Omdat de rivier verschillende geulen heeft, kun je kiezen voor een rustige of wat wildere tocht. Behalve kanoën en kajakken kun je hier ook raften en peddelsurfen. De Dordogne is de schoonste rivier van Frankrijk; je kunt er dus ook heerlijk in zwemmen.
Weinig luxe
Op de camping is een restaurantje waar je ontbijt en snacks kunt krijgen. Ook is er een winkeltje met een beperkt assortiment levensmiddelen. Een grotere supermarkt vind je op anderhalve kilometer van de camping. Het sanitair is zeer goed onderhouden en prachtig schoon. Je hoeft niet met je eigen wc-rol over de camping, maar het is wel even zoeken naar het toiletpapier: dat hangt bij de ingang van het toiletgebouw. La Plage is kortom een typisch Franse camping: prima voorzieningen, zonder overdreven luxe.
Wandelen door de grotten
De Dordogne is niet alleen mooi vanaf het water. In de Dordognevallei kun je ook prachtig wandelen en fietsen. In de omgeving van de camping zijn allerlei wandel- en fietsroutes. Vanaf La Plage worden bovendien begeleide wandeltochten en mountainbikeritten georganiseerd. Wil je de natuur van de Dordogne eens van een andere kant bekijken, wandel of vaar dan eens door een van de vele grotten die het gebied rijk is. Er worden speleologietochten georganiseerd. Le Gouffre de Padirac, op achttien kilometer van de camping, is een aanrader.