Op zoek naar een mooie, rustige camping aan de Lot? Op Les Bois de Prayssac verblijf je in een van de mooie vakantiehuisjes, chalets of glampingtenten. Je geniet hier van een zwembad, een leuke speeltuin en activiteiten voor de kinderen en als kers op de taart, een prachtig uitzicht over rivier de Lot en de vallei. Ontdek het natuurpark Causses du Quercy en de pittoreske plaatsjes in de buurt.
Vanaf Utrecht is het een ruime 1000 kilometer rijden naar dit fijne plekje in de Lot. De route voert via Parijs en Limoges en het laatste stukje door en langs het prachtige natuurpark Géoparc des Causses. De laatste 30-40 minuten ben je van de snelweg af. Je rijdt het laatste stukje pal langs rivier de Lot. Daar neem je een afslag en rijd je omhoog naar de camping.
Vakantiehuisjes, chalets en glamping
Je arriveert in een kleinschalig en groen vakantiepark met ongeveer veertig vakantiehuisjes, zo’n twintig houten chalets en twee lodgetenten met sanitair. Er zijn vier- en vijfpersoons chalets en enkele chalets die toegankelijk zijn voor mensen met een handicap. Als je een huisje wilt huren dan heb je keuze uit een studio of een vakantiehuisje voor vier, vijf of zeven personen. De accommodaties zijn van alle gemakken voorzien en liggen mooi tussen het groen met voldoende privacy. Vanaf het terrein heb je een prachtig uitzicht over de Lot en de vallei.
Alles goed geregeld
Hier kun je alles even loslaten en helemaal tot rust komen. Dankzij de mooie ligging, maar ook omdat de enthousiaste eigenaren alles verzorgd hebben. De vakantiehuisjes en chalets zijn goed onderhouden en dat geldt ook voor de speeltuin, het zwembad en het sportveld.
Verder kun je gebruikmaken van een recreatieruimte, bibliotheek, een kleine campingwinkel en twee gemeenschappelijke barbecues. In de zomerperiode is er ook een broodjesservice. Voor de rest van je benodigdheden ligt de plaats Prayssac op loopafstand. Je vindt hier een supermarkt, lokale markt en verschillende restaurantjes.
Zwemplezier voor iedereen
Het buitenzwembad, dat mooi tussen het groen ligt, is een heerlijke plek. Na het ontbijt even insmeren, handdoekje onder de arm en op naar de waterpret. Er is ook een peuterbadje voor de kleinsten en er staan ligstoelen en parasols om lekker te relaxen. Kampeerders met een beperking kunnen bij het zwembad ook gebruikmaken van een takellift.
Spelen, sporten en entertainment
Op zoek naar een rustige plek waar toch genoeg te beleven is voor de kinderen? Dan ben je hier aan het juiste adres. In de zomerperiode wordt er veel georganiseerd voor alle leeftijden. Van sporttoernooien tot gezellige avondjes. En aan het eind van de avond is het weer heerlijk rustig. Voor de kinderen zijn er genoeg plekken om samen te spelen, zoals de speeltuin, het multisportveld of de recreatieruimte met een tafelvoetbaltafel. Of ga voor een sportief uitje in de omgeving zoals een kano- of mountainbiketocht.
Ontdek het Géoparc des Causses
Op zo’n drie kwartier rijden van de camping ligt het natuurpark Causses du Quercy (ook wel Géoparc des Causses du Quercy genoemd). In dit bijzondere kalksteengebied vind je hoogvlaktes, diepe kloven, ondergrondse rivieren. Bijzonder zijn de schilderachtige dorpjes die wel tegen de rotswanden lijken te zijn aangeplakt, zoals Saint-Cirq-Lapopie. Dit dorp ligt op een uurtje rijden vanaf de camping. Veel te beleven dus voor wandelaars, outdoorsporters en liefhebbers van pittoreske Franse plaatsjes. Vergeet ook niet een bezoekje te brengen aan andere pareltjes van de Lot en de Dordogne, zoals Cahors, op een halfuur rijden of Rocamadour, op ongeveer een uur en kwartier.