Op een rustig plekje midden in de natuur van de Lot ligt camping Domaine Papillon. Deze kleinschalige camping, gevormd rondom een authentiek gebouw, is zeer geschikt voor kampeerders die de stilte van het platteland opzoeken. Ondanks de afgelegen locatie is er in de buurt veel te doen. Natuurliefhebbers kunnen hiken, grotten bezoeken en kajakken, terwijl Figeac een mooi plaatsje is voor een uitstapje. Ook kinderen zullen in camping Domaine Papillon een fijne kampeerbestemming vinden: een gezellig avondje rondom het kampvuur zullen ze niet snel vergeten.
Je vindt de camping in het heuvellandschap van het Regionale Natuurpark Causses du Quercy, niet ver van het middeleeuwse plaatsje Figeac. De A20 brengt je het natuurpark in. Neem je de afslag richting Figeac, dan rijd je in oostelijke richting naar Liveron, vanwaar smallere weggetjes je naar Reyrevignes leiden. Daar ligt, net buiten het dorp, de camping van meneer en mevrouw Legrand. Deze hartelijke eigenaren hebben hun camping ingericht rondom een authentiek stenen gebouw, dat wel iets wegheeft van een klein kasteeltje. Let wel op: de laatste tweehonderd meter van je route naar de camping is vrij smal.
Kleinschalige camping met charme
Camping Domaine Papillon is met recht een kleinschalige camping te noemen. Niet alleen vanwege zijn afmetingen en hoeveelheid kampeerplekken (18 toerplaatsen en 16 huuraccommodaties), maar ook door de charme die zo typisch is voor veel kleinere campings. De toerplaatsen – niet afgebakend, maar wel heel ruim – liggen op een mooi groen terrein aan een kleine vijver. Onverharde paden brengen je naar je kampeerplek. Op het hogere gedeelte, waar ook de mobilhomes staan, is het schaduwrijk. Ondanks het hellende terrein zijn alle toerplaatsen vlak.
Natuurliefhebbers
De natuur van de Lot ontvangt ieder mens met open armen. Of je nu gaat hiken, fietsen, kajakken, een grot uitzoekt voor een avontuur in de diepte, of gewoon in alle rust van het platteland geniet. Het kan allemaal in de omgeving van deze camping. Daarom zie je er ook zeer veel verschillende kampeerders; stelletjes van alle leeftijden evenals gezinnen met kinderen.
Voor de kinderen
Ondanks dat er weinig animatie is, is er voor kinderen genoeg te beleven op camping Domaine Papillon. Het zwembad is natuurlijk een geijkte attractie voor de kleinere campinggasten, maar ze zullen ook plezier beleven aan de dieren die rondlopen op het terrein: eenden, schapen en varkentjes. En met z’n allen om een kampvuurtje zitten in het holst van de nacht maakt hun kampeervakantie toch wel speciaal.
Gezellig restaurant
In een van de oude gebouwen op de camping is het restaurant ondergebracht. Het authentieke interieur maakt van het restaurant een gezellige plek om te eten of een drankje te doen. Je kunt er van de kaart eten, maar er zijn ook afhaalmaaltijden te krijgen.
Figeac
De Lot staat bol van de mooie plaatsjes. Dicht bij de camping, op een kwartiertje rijden, vind je Figeac. Dit middeleeuwse plaatsje, gelegen aan de rivier de Cèle, is door de eeuwen heen nog goed bewaard gebleven. Veel te bezichtigen dus, waaronder het Place des Ecritures. Op dit plein staat een grote steen, versierd met hiëroglyfen. Dit ter ere van inwoner Jean-François Champollion, de negentiende-eeuwse onderzoeker die de hiërogliefen wist te ontcijferen.