In het Franse departement Lot ligt de stad Rocamadour, waar deze camping gevestigd is. Camping KOAWA Le Relais du Campeur is de perfecte uitvalsbasis om dit bijzondere bedevaartsoord te bewonderen. Bezoek het kasteel op de top van de rotsen. Hier zijn ook alle heiligdommen en kerken te vinden. En neem je kinderen zeker ook mee naar le Fôret des Singes. Ze zullen de loslopende aapjes geweldig vinden. Na al die bezoekjes kun je uitrusten op de camping. Een duik in het zwembad en je bent weer klaar voor de volgende dag.
Aan de rand van Rocamadour
Het Franse departement Lot kent prachtige bossen, druipende grotten en eeuwenoude gebouwen. In Rocamadour komt dit alles samen. Dit stadje is gebouwd tegen de krijtrotsen, tussen diepe dalen en grote bossen. Het is jouw bijzondere kampeerbestemming deze vakantie. Net buiten het centrum van Rocamadour ligt de camping. Op een rustige plek aan de rand van de bewoonde wereld.
Kamperen onder een boom
Op de camping is plek voor honderd kampeerplaatsen. Je kunt een plaatsje uitzoeken op een van de rechthoekige grasvelden. Daar kun je lekker in de schaduw van een boom gaan zitten. Laat je tassen dus maar even onuitgepakt staan. Doe eerst je schoenen uit en rust even uit onder je boom. Je vakantie in Frankrijk is begonnen!
Een duik in het zwembad
Precies wat je nodig hebt na een dag wandelen: een duik in het zwembad. Op deze camping kun je genieten van deze luxe. Je hoeft er alleen maar voor naar de rand van de camping te wandelen. Daar ligt het rechthoekige buitenzwembad. Het zwembad is vrij eenvoudig. Maar meer dan lekker koel water heb je ook niet nodig. Heb je genoeg baantjes gezwommen? Laat de zon je dan opdrogen terwijl je languit ligt op een ligstoel.
Bos vol apen
Je kinderen zien een lange wandeling door Rocamadour misschien niet meteen zitten. Neem ze daarom eerst eens mee naar La Fôret des Singes. Dat kan heel gemakkelijk, want dit bos ligt recht tegenover de camping. De naam zegt het al: het bos zit vol apen. Die lopen los, maar geen zorgen, het zijn geen grote apen. Je komt er alleen kleine makaakjes tegen. En door het hele bos lopen verzorgers rond. Je kinderen zullen het fantastisch vinden.
Restaurants en winkeltjes
Elke dag een ander restaurant binnenlopen. In Rocamadour kan het. Vlak bij de camping liggen al veel restaurantjes. En in het centrum kom je er op elke hoek van de straat wel eentje tegen. Wil je niet thuiskomen zonder souvenir? Grote kans dat je er in Rocamadour een vindt. In de nauwe straatjes kun je urenlang struinen door de toeristische winkeltjes. Deze liggen in het onderste gedeelte van de stad. Hier is het de moeite waard om de stadsrand op te zoeken. Het uitzicht op de krijtrotsen is fantastisch.
Heiligdommen tussen de rotsen
Wandel je naar de top van Rocamadour, dan kom je bij het kasteel. Ook liggen er vele kerkjes en kapellen. Hier loop je tussen prachtige middeleeuwse gebouwen door. De krijtrotsen torenen boven je uit. Vooral bijzonder zijn het zwarte Madonnabeeld in de kapel en de oudste klok ter wereld. Die hangt in de Basilique Saint-Sauveur. Geen wonder dat miljoenen pelgrims elk jaar deze heiligdommen bezoeken.