In de vallei van de Lot, direct aan de oever van de rivier en nabij het middeleeuwse Saint-Cirq-Lapopie, ligt Camping Paradis de la Plage. Hier kampeer je op een toerplaats tussen de bomen en aan het water. Via een poortje bereik je het strand en de rivier, waar je een duik kunt nemen of per kano de omgeving kunt verkennen. De camping is een echte gezinscamping met veel vermaak: van volleybaltoernooitjes tot filmavonden.
De camping ligt in de vallei van de Lot, enkele kilometers van Saint-Cirq-Lapopie. De meanderende rivier heeft hier een weg gebaand door de kalkplateaus, waar schilderachtige dorpjes zijn gebouwd boven op de rotsen. De camping bevindt zich aan de zuidoever van de rivier. Ga je bij Tour-de-Faure de brug over, dan zie je hem liggen. In het receptiegebouw, direct na de brug, ontmoet je de twee jonge eigenaarsechtparen die de camping onlangs hebben overgenomen. Zij wijzen je de weg op het parkachtige kampeerterrein.
Kamperen in het groen
Door het vele groen en de volle bomen lijkt het kampeerterrein een beetje op een park. Tussen de bomen liggen een kleine honderd toerplaatsen. Je kampeerplekje ligt mooi beschut tussen de heggen en struiken. Sommige kijken uit over de rivier of de rotsplateaus die de vallei van de Lot omheinen. Naast toerplaatsen zijn er enkele huuraccommodaties te vinden op de camping. Deze safaritenten en bungalows zijn niet bijzonder nieuw meer, maar worden goed onderhouden.
Gezinscamping met veel activiteiten
Op Camping Paradis de la Plage kom je voornamelijk gezinnen tegen. Vooral voor kinderen is er namelijk veel te doen. Zo kunnen ze een wedstrijdje spelen op het volleybalveld, springen op de trampoline en allerlei spelletjes spelen. In het hoogseizoen worden er animatieactiviteiten georganiseerd, waaronder filmavonden, sporttoernooitjes en boogschietworkshops.
Zwemmen in de rivier
De locatie van de camping is zijn visitekaartje. Vanaf het kampeerterrein loop je via een poortje het strandje aan de Lot op. Voor kinderen allemaal even veilig: voor het poortje heb je een code nodig, terwijl het strand bewaakt is. In de rivier kun je een lekkere duik nemen, maar ook per kano of waterfiets kun je de rivier op. Vooral met de kano kun je de mooie vallei, met zijn steile rotswanden en beboste oever, goed ontdekken. Het strandje moet je overigens wel delen met dagjesmensen uit de buurt.
Restaurant met streekproducten
Aan de voorzijde van het kampeerterrein ligt het restaurant. Niet voor niets wordt dit in de campingnaam genoemd: het mag dan wel klein zijn, maar het eten is er heerlijk. Er worden enkel streekproducten gebruikt. De kaart is best uitgebreid: je kunt er terecht voor een driegangendiner, maar ook voor een lekkere huisgemaakte pizza.
Schoon sanitair
Het sanitair op de camping is vernieuwd. Je kunt gebruikmaken van moderne voorzieningen, waaronder leuk familie- en kindersanitair. Het sanitair wordt zeer goed onderhouden en is altijd schoon.
Saint-Cirq-Lapopie
In de omgeving van de camping liggen talloze idyllische dorpjes, klaar om ontdekt te worden. Het eerste dorpje dat je tegenkomt is Saint-Cirq-Lapopie, gelegen op anderhalve kilometer van de camping. Van een afstandje is Saint-Cirq-Lapopie al mooi: het is gebouwd tegen de steile rotswand, direct aan de Lot. Wandel je de heuvel op, dan sta je een halfuurtje later in het middeleeuwse centrum. Hier kun je de zestiende-eeuwse kerk bezoeken, maar ook vind je er de overblijfselen van een kasteel, uittorenend boven het dorp. Vanaf deze plek is het uitzicht op de omgeving schilderachtig.