Op een beboste heuvelrug bij Souillac (Lot) ligt camping Domaine de la Paille Basse, een landgoedcamping die behoort tot de Castels-keten. Wat het eerst opvalt, zijn het mooie uitzicht en de harmonie waarmee de camping is ingepast in de omringende natuur. Het terrein is zeer groen en verzorgd met tal van fleurige bloembakken. De gerestaureerde middeleeuwse boerderijen herbergen nu de receptie en een sfeervol restaurant, waar een uitgebreide kaart met prima gerechten is. De nieuwe voorzieningengebouwen zijn in dezelfde stijl gebouwd, wat de camping een sfeervolle en pittoreske uitstraling geeft.
Camping of glamping?
Kamperen kan hier van basic tot luxe. De ruime kampeerplaatsen zijn fraai, overwegend vlak en overzichtelijk aangelegd. Het sanitair is modern. Er is keus uit een standaardplaats zonder of met elektriciteit, een comfortplaats met wateraansluiting en een premiumplaats met eigen koelkast, picknicktafel, gasbarbecue en twee ligstoelen. Wie geen eigen materiaal heeft, kan een eenvoudige tent van Coco Sweet huren of de ruime en sfeervolle Glamping tent, bijzonder leuk voor gezinnen met kinderen. Verder heeft de Glamping een vlonderterras met stoelen, ligbedden en een barbecue. Nog meer comfort en eigen sanitair bieden de stacaravans met eigen houten veranda.
Waterpret en vermaak
De camping telt drie zwembaden, een groot en diep buitenbad, een verwarmd ondiep bad en een verwarmd peuterbad. Ook zijn er vier waterglijbanen naast elkaar en een waterspeelplaats voor de kleintjes. Voor sport en spel zijn er speelplaatsen, tennisbanen, een voetbalveld op gras en een jeu-de-boulesbaan. De oudere jeugd kan de laatste dansjes laten zien in de tienerdisco (juli en augustus). In het hoogseizoen worden er ook tal van activiteiten georganiseerd voor jong en oud zoals (zwembad)spelletjes, wandelingen, kanotochten, wijnproeverijen en begeleide excursies.
Zien en doen
La Paille Basse is zeer kindvriendelijk waardoor er in de zomermaanden dan ook veel gezinnen genieten met de kinderen. Andere gasten zijn de actieve kampeerders die eropuit trekken in de omgeving met veel sportieve mogelijkheden. Ook cultuurliefhebbers weten de camping te vinden, niet in de laatste plaats vanwege de pittoreske dorpjes, kastelen en kerken in de buurt van de camping. En dan heb je nog de fijnproevers, want het restaurant van de camping heeft de naam tot een van de betere van Frankrijk te behoren.
Zeker een bezoek waard
Vergeet niet naar het schilderachtige plaatsje Rocamadour te gaan, bekend vanwege de Grottes des Merveilles. Ook de hoofdstad van de Périgord-Noir, Sarlat, is erg fraai en sfeerval, vooral ’s avonds.