Aan de rand van het Regionaal Park Les Causses de Quercy ligt Sites & Paysages Le Ventoulou. Deze kleinschalige familiecamping ligt in een landelijke omgeving in het departement Lot en niet ver van het dorp Thégra. In de regio vind je tal van cultureel-historische bezienswaardigheden en heel veel natuurschoon. Geef daarom ook onderweg naar de camping – over de A20, de D840 en vervolgens via Rocamadour en Padirac richting Thégra – je ogen alvast goed de kost.
Zeer verzorgde camping
Ook op de camping kijk je je ogen uit. Alles ziet er namelijk zeer netjes en goed onderhouden uit. Van het receptiegebouw bij de ingang tot de goed begaanbare wegen over het campingterrein. En van de ruime kampeerplaatsen op de grasgroene velden tot de diverse huuraccommodaties. Veel netter dan op Sites & Paysages Le Ventoulou ga je het niet vinden. De sanitaire voorzieningen zijn recentelijk vernieuwd en zien er schoon uit.
Divers publiek
De camping ontvangt een divers publiek uit verschillende landen. In het hoogseizoen zijn het voornamelijk gezinnen met kinderen die de camping bezoeken, in het laagseizoen zijn er veel senioren uit België, Nederland en Frankrijk. Er is dan ook voor iedereen wel wat te doen. Zo is er een recreatieruimte met tafeltennis en tafelvoetbal, maar je kunt je ook buiten in het zweet werken op het multisportterrein of in de speeltuin.
Lekkerbekken opgelet
Natuurlijk kun je op de camping zelf gezellig kokkerellen. In de campingwinkel heb je een bescheiden aanbod levensmiddelen. Een campingmaaltijd is dan zo gemaakt. Maar ga ook zeker een keer langs in het restaurant. Dit is onlangs vernieuwd en staat tegenwoordig zó goed aangeschreven dat ook niet-campinggasten er graag komen eten. Kies je favoriete gerecht van de uitgebreide kaart of laat je inspireren door de dagsuggesties van de kok.
Zwemmen en zonnen
Het pronkstuk van de camping is het zwembad. Dit trekt direct bij binnenkomst al je aandacht. Zoals alles op de camping, is ook het zwembad prima verzorgd. Het water is verwarmd en het zwembad wordt omringd door een ligweide met stoelen en ligbedden. Mocht het nodig zijn, dan is het allemaal ook nog eens te overdekken. Geniet hier van de Franse zon of kom even lekker tot rust na een actief dagje in de Dordognevallei.
Prachtige omgeving
Er is namelijk van alles te zien en te beleven rondom de camping. De vallei van de Dordogne is een perfecte plek voor fietstochten, wandelingen en kano- of kajaktochten. Maar je kunt er ook op pad naar middeleeuwse dorpen als Loubressac (zeven kilometer) en Carennac (zestien kilometer). Of bezoek het monumentale Château de Castelnau-Bretenoux (dertien kilometer), gelegen bovenop een heuvel nabij Prudhomat. De Dordogne staat ook bekend om de grottencomplexen die er te bewonderen zijn. De beroemde grotten van Padirac liggen op slechts vijf kilometer van je kampeerplek. Je kunt vanuit de camping zelfs mee op een georganiseerde tocht door deze druipsteengrotten.